Klike la a pou montre bandwòl ou yo sou paj sa a epi peye sèlman pou siksè

Breaking Nouvèl Vwayaj Vwayaj biznis Machin Pou Lwaye Machin Lafrans Nouvèl Moun Responsab Sekirite Touris tourism transpòtasyon Vwayaj Fil Nouvèl Tendans Wayòm Ini USA

Pifò vwayaj sou wout sou-evalue ak surestime nan mond lan

Pifò vwayaj sou wout sou-evalue ak surestime nan mond lan
Pifò vwayaj sou wout sou-evalue ak surestime nan mond lan
Ekri pa Harry Johnson

Anpil vwayajè te reve anpil fwa sou monte nan machin nan epi ale sou Route 66 oswa yon lòt vwayaj sezon.

Men, kisa kèk nan wout ki mwens vwayaje gen pou ofri?

Pandan ke gen dè milye de vwayaj gwo wout ke moun yo pa okouran de, sa a se piman yon gade nan kèk nan yo menm ki pi popilè.

Top 10 vwayaj wout ki pi meprize 

KlaseSòti a Roadpeyi% nan 'Bon' RevizyonVolim Rechèch AnyèlNòt jeneral /10
1Causeway Coastal RouteWayòm Ini98.1%23,7009.19
2Route des CrêtesLafrans98.5%131,2008.27
3Foothills ParkwayEtazini97.5%68,7008.17
3Lamar ValleyEtazini97.4%68,0008.17
5Trail Ridge RoadEtazini98.6%156,4007.86
6Sou entènèt jwèt Beartooth HighwayEtazini98.2%142,3007.66
7Napoleon RoadLafrans100.0%270,2007.45
7San Juan SkywayEtazini95.7%24,7807.45
7Sou entènèt jwèt Needles HighwayEtazini97.9%140,5007.45
10Gran pas Saint BernardItali96.4%82,8007.25

1. Causeway Coastal Route, Wayòm Ini

% nan revizyon 'bon': 98.1%

Volim rechèch anyèl: 23,700

Northern Ireland's Causeway Coast se youn nan tach bote ki pi rezistan ak anvan tout koreksyon nan UK a. Youn nan pi bon fason pou fè eksperyans kòt la se sou kondwi panoramique sa a soti nan Belfast rive nan Derry. Malgre 98.1% revizyon Tripadvisor vwayaj la te pozitif, vwayaj la te gen sèlman 23,700 rechèch nan 12 dènye mwa yo.

Pou mete sa nan pèspektiv, vwayaj la pi popilè Route 66 te gen plis pase 6.5 milyon rechèch nan menm peryòd la. Sa a se etone lè nou konsidere renome Causeway Coastal Route la. Vwayaj la pran nan anpil sit popilè tankou Glens nan Antrim, osi byen ke padding byen li te ye kote tal filme nan Game of Thrones.

2. Route des Crêtes, Frans

% nan revizyon 'bon': 98.5%

Volim rechèch anyèl: 131,200

Yon lòt wout ki pi piti a se Route des Crêtes nan mòn Vosges nan lès Lafrans. Wout la soti Sainte-Marie-aux-Mines rive Cernay, atravè Parc Naturel Régional des Ballons des Vosges, rive nan yon altitid plis pase 950m. Malgre opinyon sansasyonèl yo ak revizyon bèl nan men moun ki te kondwi li, vwayaj sa a te chèche jis 131,200 fwa nan dènye ane a.

3. Foothills Parkway, Etazini

% nan revizyon 'bon': 97.5%

Volim rechèch anyèl: 68,700

Gen 2 vwayaj wout ki mare nan twazyèm plas, tou de nan USA a. Premye a se Foothills Parkway nan Tennessee. Kòm non an sijere, wout la detire soti nan pye mòn yo nan Great Smoky Mountains ak kouri nan Tennessee Valley. Wout la bay opinyon espektakilè nan tou de, epi li se aktyèlman toujou sou konstriksyon, ak nouvo detire toujou ap ajoute.

3. Lamar Valley, Etazini

% nan revizyon 'bon': 97.4%

Volim rechèch anyèl: 68,000

Sitiye nan kwen nòdès Yellowstone National Park, Lamar Valley ofri kèk nan peyizaj ki pi enpresyonan nan peyi a. Malgre sa, wout la te wè sèlman 68,000 moun kap chèche li nan dènye ane a.

Zòn nan souvan refere yo kòm 'Serengeti Amerik la', ak anpil espès bèt sovaj yo wè tankou chen mawon, bizon, pronghorn, badgers, lous, ak plis ankò.

Vwayaj Road ki pi merezi nan mond lan 

1. Nandi Hills, peyi Zend

% nan revizyon 'bon': 81.7%

Volim rechèch anyèl: 1.96 milyon dola

Nan lòt men an, Nandi Hills peyi Zend kouwone vwayaj la wout ki pi surrated. Rapò li yo nan 81.7% revize pozitif se toujou yon bon nòt. Men, bay vwayaj la te fouye prèske 2 milyon fwa nan yon ane, ou ta atann yon ti kras plis evalyasyon pozitif.

Wout la se yon vwayaj popilè, men trè popilarite sa a te mennen nan zòn nan vin twòp moun ak komèsyalize nan je yo nan kèk moun.

2. Route 66, Etazini

% nan revizyon 'bon': 89.1%

Volim rechèch anyèl: 6.52 milyon dola

Kòm petèt vwayaj la wout ki pi popilè nan mond lan, li ta toujou difisil pou pi popilè a Route 66 konplètman viv jiska battage a. Wout la te resevwa plis pase 6.5 milyon rechèch anyèl ane pase a, pi plis pase nenpòt lòt wout.

Men, malgre anpil bagay pozitif, Route 66 se yon vwayaj trè long, ak anpil nan li mennen ou atravè peyizaj trè plat ak san remakab. Anpil nan otowout la se yon wout senp 2 liy ki pa byen konsève nan kèk kote. Sa ka eksplike poukisa wout la te resevwa mwens revizyon pozitif pase lòt vwayaj sou wout yo analize.

3. Road pou Hana, Maui, Hawaii, Etazini

% nan revizyon 'bon': 83.4%

Volim rechèch anyèl: 801,500

Yon lòt kondwi byen li te ye ki echwe pou pou konvenk kèk vizitè se Road nan Hana, nan Maui, Awayi. Wout Hana a se yon vwayaj sezon, etann 64.4 mil sou kòt la. Sepandan, revi di ke kèk nan aklè yo pa osi espektakilè jan ou ta espere.

Sou otè a

Harry Johnson

Harry Johnson te editè a plasman pou eTurboNews pou plis pase 20 ane. Li ap viv nan Honolulu, Hawaii, epi li se orijinèlman soti nan Ewòp. Li renmen ekri ak kouvri nouvèl la.

Leave a Comment

Pataje pou...