Airlines ayewopò Aviyasyon Breaking Nouvèl Vwayaj Vwayaj biznis Destinasyon Luxury Nouvèl Moun Responsab Sekirite Shopping Touris tourism transpòtasyon Vwayaj Fil Nouvèl Tendans

Pi bon ak pi move ayewopò nan mond lan pou vwayajè nan klas biznis

Pi bon ak pi move ayewopò nan mond lan pou vwayajè nan klas biznis
Pi bon ak pi move ayewopò nan mond lan pou vwayajè nan klas biznis
Ekri pa Harry Johnson

Pandan ke vole klas biznis se yon bagay ke anpil vwayajè p'ap janm jwenn eksperyans, li ka fè pou yon bèl trete pou yon okazyon espesyal.

Men, ki èpòt ki ofri pi bon eksperyans pou vwayajè nan klas biznis?

Nouvo etid endistri avyon te klase pi gwo ayewopò mondyal yo pou vwayaj nan klas biznis, ki baze sou faktè tankou kantite sal, kantite destinasyon yo sèvi, pousantaj vòl alè ak evalyasyon ayewopò pou revele pi bon (& pi move) ayewopò pou klas biznis. vwayaje nan mond lan.

Pi bon èpòt klas biznis nan mond lan

KlaseayewopòpeyiSalDestinasyon yo sèviVòl anyèl alèRating ayewopò /5Nòt klas biznis /10
1Ayewopò HeathrowWayòm Ini4323975.4%47.10
2Haneda AyewopòJapon2710986.4%57.03
3Ayewopò ChangiSingapore2017582.0%56.83
4Ayewopò FrankfurtAlmay2537571.3%46.35
5Charles de Gaulle èpòt laLafrans2630170.8%46.22

Ayewopò ki gen pi gwo nòt klas biznis la se Ayewopò Heathrow, ak yon nòt 7.10 sou 10. Heathrow se youn nan ayewopò ki pi okipe yo nan mond lan, k ap opere vòl nan yon gwo kantite kote, ak plis pase 230 destinasyon inik alantou an. mond. Ayewopò a gen plis sal klas biznis ak 43 pou pasaje yo jwi.

WTM London 2022 ap fèt soti 7-9 Novanm 2022. Enskri kounye a!

Nan dezyèm plas se Haneda Ayewopò, ak yon nòt mwayèn de 7.03 sou 10. Ayewopò an te tradisyonèlman fè fas ak majorite nan vwayaj entènasyonal domestik Tokyo a byenke li te de pli zan pli elaji operasyon entènasyonal li yo tou. Ayewopò a gen pi bon pèfòmans alè, ak 86.4% nan vòl k ap depale alè.

Pi move ayewopò klas biznis nan mond lan

KlaseayewopòpeyiSalDestinasyon yo sèviVòl anyèl alèRating ayewopò /5Nòt klas biznis /10
1Ninoy Aquino Ayewopò EntènasyonalFilipin1410159.6%30.88
2Gatwick AyewopòWayòm Ini1220067.8%31.82
3Newark Liberty Ayewopò EntènasyonalEtazini1220069.4%32.03
4Ayewopò Entènasyonal OrlandoEtazini615276.6%32.10
5Ayewopò Entènasyonal Gandhipeyi Zend1214176.2%32.30
6Ayewopò Entènasyonal Harry ReidEtazini616778.6%32.43
7Kuala Lumpur Ayewopò EntènasyonalMalezi1814473.5%32.50
8Ayewopò Entènasyonal Charlotte DouglasEtazini618779.2%32.84
9Phoenix Sky Harbor Ayewopò EntènasyonalEtazini815380.2%32.97
9Josep Tarradellas Barcelona–El Prat AyewopòEspay519471.5%42.97

Ayewopò ki gen pi ba nòt klas biznis la se Ninoy Aquino Ayewopò Entènasyonal, ak yon nòt 0.88 sou 10. Kòm pòtay prensipal la nan Filipin yo, ayewopò Manila a te fè nòt ki pi mal la pou twa kategori diferan: kantite destinasyon li yo, sou -tan pèfòmans, ak evalyasyon soti nan Skytrax.

Nan dezyèm plas se Gatwick Ayewopò, nan UK a, ak yon nòt mwayèn nan 1.82 soti nan 10. Pandan ke Heathrow nan Lond klase pami ayewopò ki pi bon pou vwayaj nan klas biznis, opoze a se vre pou Gatwick. Osi byen ke yon nòt nan jis 3 sou 5 soti nan Skytrax, Gatwick te pami ayewopò ki pi mal yo lè li te rive nan pèfòmans nan alè nan vòl li yo, ak jis 67.8% yo te jije yo dwe alè.

Ki gen rapò ak News

Sou otè a

Harry Johnson

Harry Johnson te editè a plasman pou eTurboNews pou plis pase 20 ane. Li ap viv nan Honolulu, Hawaii, epi li se orijinèlman soti nan Ewòp. Li renmen ekri ak kouvri nouvèl la.

Ban-m pran abònman
Notifye nan
envite
0 kòmantè
Aliye komantè
Wè tout kòmantè
0
Ta renmen panse ou, tanpri fè kòmantè.x
()
x
Pataje pou...