Boeing: 2.3 milyon nouvo pilòt ak ekipaj bezwen nan pwochen 20 ane yo

Boeing: 2.3 milyon nouvo pilòt ak ekipaj bezwen nan pwochen 20 ane yo
Boeing: 2.3 milyon nouvo pilòt ak ekipaj bezwen nan pwochen 20 ane yo
Ekri pa Harry Johnson

Demann atravè lemond pou 2.3 milyon nouvo pèsonèl avyasyon prevwa jiska 2042 pandan flòt konpayi avyon mondyal yo ap ogmante.

Dapre Boeing 2023 Pilòt ak Teknisyen Outlook (PTO), mond lan avyon pral bezwen pèsonèl enpòtan jiska 2042 pou sipòte flòt komèsyal mondyal la.

Ak flòt komèsyal nan mond lan espere double pa 2042, demann nan tout endistri a pou 2.3 milyon nouvo pèsonèl avyasyon projetée sou pwochen 20 ane yo sipòte flòt komèsyal la ak satisfè kwasans alontèm nan vwayaj lè:

• 649,000 pilòt
• 690,000 teknisyen antretyen
• 938,000 manm ekipaj kabin.

Chris Broom, vis-prezidan, Commercial Training Solutions, di: “Ak vwayaj aeryen domestik konplètman refè ak trafik entènasyonal toupre nivo pre-pandemi, demann pou pèsonèl avyasyon kontinye ap ogmante. Boeing Sèvis Global.

"Ofri fòmasyon ak evalyasyon ki baze sou konpetans nou yo pral ede asire bon jan kalite fòmasyon pou pwofesyonèl aviyasyon nan lavni ak aktyèl epi kontinye amelyore sekirite aviyasyon atravè solisyon fòmasyon immersif ak vityèl."

Jiska 2042, pwojè PTO yo:

• Lachin, Eurasia ak Amerik di Nò kondwi demann pou plis pase mwatye nan nouvo pèsonèl endistri yo, ak kondisyon nan Lachin depase Amerik di Nò.

• Rejyon k ap grandi pi rapid pou anplwaye yo se Lafrik, Azi Sidès ak Azi Sid, ak demann rejyonal yo espere prèske double.

• Apre yo te omisyon demann pou Larisi nan PTO ane pase a akòz ensètitid nan rejyon an, previzyon ane sa a gen ladan Larisi nan rejyon an Eurasia, epi li genyen 3% nan demann mondyal pou pèsonèl.

PTO prévision a gen ladann:

RejyonNouvo PilòtNouvo TeknisyenNouvo Cabin Crew
Mondyal649,000690,000938,000
Lafrik di21,00022,00026,000
Lachin134,000138,000161,000
Ewazi143,000156,000235,000
Nan Amerik Latin nan38,00041,00049,000
Mwayen Oryan58,00058,00099,000
Amerik di Nò127,000125,000177,000
Nòdès Azi23,00028,00039,000
Oceania10,00011,00018,000
Azi di Sid37,00038,00045,000
Azi Sidès58,00073,00089,000

WTNRANTRE | eTurboNews | eTN

(eTN): Boeing: 2.3 million New Pilots & Crew Needed in Next 20 Years | re-post lisans afiche kontni


 

Sou otè a

Harry Johnson

Harry Johnson te editè a plasman pou eTurboNews pou plis pase 20 ane. Li ap viv nan Honolulu, Hawaii, epi li se orijinèlman soti nan Ewòp. Li renmen ekri ak kouvri nouvèl la.

Ban-m pran abònman
Notifye nan
envite
0 kòmantè
Aliye komantè
Wè tout kòmantè
0
Ta renmen panse ou, tanpri fè kòmantè.x
()
x
Pataje pou...