Avanti Bèljik Breaking Nouvèl Vwayaj Vwayaj biznis Culinary kilti Tchekoslovaki Destinasyon Lagrès Endistri Ospitalite ZANTRAY & dèstinasyon Iland Itali Luxury Klas Mizik Netherlands Nouvèl Pòtigal Rail Vwayaj Dèstinasyon Responsab Sekirite Scotland Breaking News Shopping Tèm Parks Touris transpòtasyon Vwayaj Fil Nouvèl Tendans USA

Honolulu sèlman vil Etazini nan 10 pi bon destinasyon vakans nan mond lan

Honolulu sèlman vil Etazini nan 10 pi bon destinasyon vakans nan mond lan
Honolulu sèlman vil Etazini nan 10 pi bon destinasyon vakans nan mond lan
Ekri pa Harry Johnson

Nou tout gen pwòp lis bokit vwayaj nou men li prèske enposib vwayaje nan chak youn nan destinasyon yo espektakilè ke mond lan te ofri.

Pou etwat jaden an yon ti kras, ekspè vwayaj yo te gade ki vil yo ki pi byen revize lè li rive otèl, restoran, nwit soti ak bagay yo fè.

Se konsa, ki destinasyon ki pi wo yo dapre vwayajè yo?

Top 10 destinasyon vakans mondyal ki pi wo yo

KlaseCitypeyiOtèl senk etwal yo (%)restoran gid Michelin (%)Vi nocturne senk etwal (%)Bagay ki gen senk etwal pou fè (%) Total top rated (%)
1AtènLagrès11.8%0.6%33.6%44.1%19.7%
2LisbonPòtigal3.7%0.6%23.6%40.0%15.8%
3FlorenceItali6.5%1.2%14.5%38.6%15.6%
4EdinburghWayòm Ini2.8%1.2%15.1%35.1%14.1%
5HonoluluEtazini1.6%0.0%13.2%32.0%13.7%
6RhodesLagrès7.4%0.0%37.2%39.8%13.7%
7DublinRepiblik nan Iland1.8%1.5%16.0%31.3%13.0%
8VeniceItali4.7%2.2%12.2%27.0%12.9%
9PragRepiblik Tchekoslovaki3.6%0.5%19.7%30.0%11.5%
10AmstèdamNetherlands1.7%1.7%15.1%27.2%11.1%

Destinasyon ki pi wo yo an jeneral

WTM London 2022 ap fèt soti 7-9 Novanm 2022. Enskri kounye a!

1. Atèn, Lagrès

Otèl senk etwal yo: 11.8%

Restoran gid Michelin: 0.6%

Lavi nocturne senk etwal yo: 33.6%

Bagay ki gen senk etwal pou fè: 44.1%

Pran plas an tèt an jeneral se Atèn, kote 19.7% nan otèl nan peyi a, restoran, nocturne ak bagay yo fè yo te trè rated.

Kòm byen ke yo te vil ki pi wo-klase pou bagay yo fè, Atèn te vin nan dezyèm pou tou de otèl ak nocturne.

Kapital grèk la se youn nan pi ansyen vil yo abite sou tè a, ak istwa rich li yo te founi li ak kèk kote vrèman sansasyonèl pou vizite - ki gen ladan Acropolis la ki renome nan lemonn, ki gen bilding ki gen plis pase 2,500 ane fin vye granmoun.

2. Lisbon, Pòtigal

Otèl senk etwal yo: 3.7%

Restoran gid Michelin: 0.6%

Lavi nocturne senk etwal yo: 23.6%

Bagay ki gen senk etwal pou fè: 40.0%

Dezyèm plas se yon lòt kapital Ewopeyen an, Lisbon. Lisbon se vil la ki gen dezyèm pi gwo kantite bagay senk-zetwal pou fè, ak 40% nan atraksyon li yo resevwa rekonpans sa a nan men touris yo.

Pami yo se enpoze São Jorge Castle la, ki donk bèl lari ki gen koulè pastel Lisbon nan Lisbòn, ak Mize Nasyonal Azulejo.

Vil la konnen tou pou manje ekselan li yo epi li se sèlman yon ti vwayaj lwen yon kantite plaj ki chita sou Oseyan Atlantik la.

3. Florence, Itali

Otèl senk etwal yo: 6.5%

Restoran gid Michelin: 1.2%

Lavi nocturne senk etwal yo: 14.5%

Bagay ki gen senk etwal pou fè: 38.6%

Nan twazyèm plas se Florence, nan kè a nan rejyon Toscane Itali an. Kòm kay la nan Renesans la, Florence ap koule nan istwa, atizay, ak achitekti. Pandan ke li pa t 'sòt patikilyèman wo sou nenpòt faktè sèl, yon montre fò atravè tablo a te wè li pran twazyèm plas an jeneral.

Fanatik atizay ak achitekti yo pral lakay yo nan Florence, ki se lakay yo nan Galeri Uffizi a, òganize travay ki soti nan renmen nan Leonardo da Vinci ak Michelangelo. Lòt atraksyon trè rated yo enkli Ponte Vecchio ak Boboli Gardens.

Vil ki pi wo a pou otèl yo

Los Angeles, Etazini - 16.9% nan otèl rated senk zetwal

Gen yon kote ki konfòtab ak ap detann pou mete tèt ou nan fen yon jounen long nan fè touris se fondasyon an nan nenpòt ki bon jou ferye, ak vil ki pi wo a nan sans sa a se Los Angeles, Kalifòni.

Kit ou vle rete nan otèl iconik Hollywood nan tan lontan an oswa fwote ak moun rich ak pi popilè jodi a, LA gen ou kouvri. 16.9% nan otèl yo nan vil la yo rated senk zetwal pa vizitè yo.

Vil ki pi wo a pou restoran yo

Brussels, Bèljik - 3.1% nan restoran yo se Gid Michelin ki nan lis

Pandan ke vil tankou Pari ak New York yo li te ye pou sèn pwospere manje yo, se Brussels ki te gen pousantaj ki pi wo nan restoran Michelin ki nan lis la, ak 3.1%.

Nan yo genyen twa etablisman de etwal ak 10 yon sèl etwal. Vil la tou se lakay yo nan yon kantite kafe ak bistro, kote gofr, chokola, fri ak byè se pami espesyalite lokal yo.

Vil la ki pi wo a pou nocturne

Rhodes, Lagrès - 37.2% nan avni nocturne rated senk zetwal

An tèm de pubs, ba ak klib, destinasyon an ak rapò ki pi wo nan établissements senk-zetwal se zile a grèk nan Rhodes.

Rhodes se yon destinasyon trè touris-oryante, ak anpil opsyon yon fwa solèy la kouche sou plaj Sandy li yo, si sa a se yon bar trankil bò plaj oswa yon bwat klib vivan.

Vil ki pi wo a pou bagay yo fè

Atèn, Lagrès - 44.1% nan bagay yo fè rated senk zetwal

Anplis ke yo te vil ki pi wo a an jeneral, kapital grèk la nan Atèn pran plas an tèt lè li rive bagay yo fè - ak 44.1% nan atraksyon li yo te evalye kòm senk zetwal.

Akwopòl la domine vil la epi li se atraksyon prensipal la pou pifò vizitè yo. Kote tèt mòn lan se lakay yo nan ansyen bòn tè tankou tanp lan Parthenon, osi byen ke Mize Acropolis la, lojman artefacts nan sit la.

Pa gen Tags pou pòs sa a.

Sou otè a

Harry Johnson

Harry Johnson te editè a plasman pou eTurboNews pou plis pase 20 ane. Li ap viv nan Honolulu, Hawaii, epi li se orijinèlman soti nan Ewòp. Li renmen ekri ak kouvri nouvèl la.

Ban-m pran abònman
Notifye nan
envite
0 kòmantè
Aliye komantè
Wè tout kòmantè
0
Ta renmen panse ou, tanpri fè kòmantè.x
()
x
Pataje pou...