Breaking Nouvèl Vwayaj Nouvèl Moun Dèstinasyon Responsab Tèm Parks Touris Vwayaj Destinasyon Mizajou Vwayaj Fil Nouvèl Des Koulye a, USA Breaking News

Pak nasyonal Etazini sa yo se pi mekonu

Pak nasyonal Etazini sa yo se pi mekonu
Pak nasyonal Etazini sa yo se pi mekonu
Ekri pa Harry Johnson

Dunes Indiana yo se yo ki pami pak nasyonal ki pi vizite nan peyi a, ak 2.3 milyon vizitè nan 2020, ankò li sanble ke pa tankou anpil moun te kònen ale pa pak lakefront, ak jis 51% nan moun ki Rating li kòm ekselan.

Ekri an lèt detache Zanmitay, PDF & Imèl
  • US pak nasyonal tankou Yosemite ak Grand Canyon a atire dè milyon de vizitè chak ane.
  • Nouvo etid te analize revizyon nan pak nasyonal Ameriken ki gen mwens pase 1 milyon vizitè nan yon ane revele sa yo ki pi mekonu.
  • Etid la gade tou nan pak nasyonal ki pi surfèt nan Etazini nan Amerik la.

Popilè pak nasyonal tankou Yosemite ak la Grand Canyon atire dè milyon de vizitè chak ane, sa ki ka fè li difisil pou vizitè yo vin nan yon sèl ak lanati lè santye yo ki gen anpil moun ak gen ke moun kap kriye pou opinyon.

Se konsa, si ou vle chape anba foul moun yo ak eksperyans youn nan pi bon Meservey-kache nan peyi a, ki pak nasyonal ou ta dwe tèt nan?

Nouvo etid te analize revi de US pak nasyonal las ki gen mwens pase 1 milyon vizitè nan yon ane revele pak yo ki pi mekonu nasyonal nan peyi an. Etid la gade tou nan pak yo ki pi surfèt nan Amerik la, ak nimewo vizitè plis pase 1 milyon ankò pòv revize. 

Top 10 mekonu pak nasyonal nan USA a  

KlasePak nasyonalVizitè total (2020)% nan revizyon "ekselan"
1Glacier Bay, Alaska5,74892.9%
2Kenai fyord, Alaska115,88289.9%
3Glacier, Montana5,74888.8%
4Crater Lake, Oregon670,50087.1%
5Redwood, Kalifòni265,17786.2%
6Badlands, Dakota disid916,93286.1%
7Sequoia, Kalifòni796,08683.6%
8Sèk Tortugas, Florid48,54382.9%
8Haleakalā, Awayi319,14782.9%
10White Sands, Nouvo Meksik415,38382.3%

Etandone ke li nan fason moute nan Alaska, li pa ta ka etone yo wè ke Glacier Bay resevwa jis 5,748 vizitè nan 2020. Sepandan, moun ki te vizite pak sa a espektakilè yo klèman nan renmen ak fyord Majestic li yo ak glasye ak mòn nèj-plafon , ak 92.9% nan revizyon pak la sou Tripadvisor ki dekri li kòm ekselan!

Yon lòt pak Alaska pran dezyèm plas, ak Kenai fiord k ap resevwa yon mwayèn de 89.9% "ekselan" revize men jis plis pase 100,000 vizitè nan yon ane. Kenai fyord se lakay yo nan Harding Icefield a, youn nan jaden yo glas pi gwo nan peyi a, ki se sous la nan omwen 38 glasye kòm byen ke fyord miltip.

Ekri an lèt detache Zanmitay, PDF & Imèl

Sou otè a

Harry Johnson

Harry Johnson te editè a plasman pou eTurboNews pou prèske 20 ane. Li abite nan Honolulu, Hawaii, e li orijinal soti nan Ewòp. Li renmen ekri ak kouvri nouvèl la.

Leave a Comment