Breaking Nouvèl Entènasyonal Breaking Nouvèl Vwayaj Vwayaj biznis Grès Breaking News Hawaii Breaking News Endistri Ospitalite Endonezi Breaking News Nouvèl Rekonstwi Responsab Touris Vwayaj Destinasyon Mizajou Vwayaj Fil Nouvèl Des Koulye a, USA Breaking News Divès nouvèl

Hawaii Sunsets yo bèl, men se pa pi bon an?

Hawaii Sunsets yo bèl, men se pa pi bon an?
Hawaii Sunsets yo bèl, men se pa pi bon an?
Ekri pa Harry Johnson

Etid la gade kantite atik vwayaj ak blog ki rekòmande destinasyon an, kantite posts Instagram ak nivo polisyon ki te koze pa limyè atifisyèl.

Ekri an lèt detache Zanmitay, PDF & Imèl
  • Nouvo etid revele pi bèl destinasyon solèy kouche atravè mond lan.
  • Anpil nan pi bon solèy kouche nan Etazini ka jwenn nan Hawaii.
  • Destinasyon an ki te kanpe deyò plis pase nenpòt ki lòt te zile a grèk nan Santorini.

Avèk restriksyon vwayaj tou dousman ti soulajman, nouvo rechèch revele destinasyon yo solèy kouche pi bèl atravè mond lan ak Awayi se 3èm pi bon kote.

Etid la gade kantite atik vwayaj ak blog ki rekòmande destinasyon an, kantite posts Instagram ak nivo polisyon ki te koze pa limyè atifisyèl nan chak zòn pou ba yo yon nòt solèy kouche soti nan 10.

Top 10 pi bon destinasyon yo pou solèy kouche ak solèy leve

KlaseDestinasyonpeyiKantite atik / blogs Sunset Instagram postsSunrise Instagram postsKonbine solèy kouche & solèy leve posts InstagramLuminozite (mcd / m2)Nòt Sunset
1SantoriniLagrès12105,6922,417108,1090.6278.29
2BaliEndonezi5154,37620,590174,9660.2167.13
3AwayiEtazini5113,66620,869134,5350.1796.62
4Rio de JaneiroBrezil4231,1932,874234,0679.625.70
5Grand Canyon National ParkEtazini78,1633,31911,4820.1735.65
6Wa AngkorKanbòdj61,96021,94323,9030.2685.49
7Key WestFlorid643,6102,65746,2672.245.38
8MaldivMaldiv616,0261,19017,2160.9165.27
9HaleakalāEtazini410,08633,04943,1350.1755.15
10UluruOstrali416,6769,05625,7320.1724.93

Destinasyon an ki te kanpe deyò plis pase nenpòt lòt te zile a grèk nan Santorini, ki se te panse pa anpil yo dwe pi bèl la nan anpil ti zile nan peyi a, li te ye pou falèz imans li yo ak kay blanchi sou rivaj la nan lanmè Aegean. 

Santorini te rekòmande nan byen lwen plis atik pase nenpòt nan destinasyon yo lòt ke nou gade epi tou li pa soufri soti nan polisyon limyè tankou gwo vil yo, ak yon klète nan 0.627 mcd / m2.

Dezyèm pi bon destinasyon pou syèl solèy kouche se Bali nan Endonezi. Bali gen anpil plaj sou kòt lwès la tankou Jimbaran Beach kote ou ka gade solèy la kouche ak yon bwè oswa yon mòde yo manje nan youn nan ba yo sèafron ak restoran kòm solèy la tonbe dèyè lanmè a.

Anpil nan pi bon solèy kouche nan Etazini ka jwenn nan Hawaii, ki gen ladan nan pak nasyonal Haleakalā, men Aloha Eta se tou lakay yo nan kèk nan plaj yo pi byen nan mond lan tou ak vini nan nan twazyèm plas nan rechèch la. Mousseux grenn sab blan yo tankou nan kòt Kohala yo pafè pou gade Oseyan Pasifik la vire tout koulè briyan nan woz, jòn, ak zoranj.

Ekri an lèt detache Zanmitay, PDF & Imèl

Sou otè a

Harry Johnson

Harry Johnson te editè a plasman pou eTurboNews pou prèske 20 ane.
Harry ap viv nan Honolulu, Hawaii e li orijinal soti nan Ewòp.
Li renmen ekri e li te kouvri kòm editè plasman pou eTurboNews.

Leave a Comment