24/7 eTV BreakingNewsShow : Klike sou bouton volim (anba agoch ​​ekran videyo a)
Airlines ayewopò Aviyasyon Breaking Nouvèl Entènasyonal Breaking Nouvèl Vwayaj Vwayaj biznis Kanada Breaking News Nouvèl Moun Touris Touris Pale transpòtasyon Vwayaj Sekrè Vwayaj Fil Nouvèl Divès nouvèl

Air Canada anonse eleksyon direktè yo

Air Canada anonse eleksyon direktè yo
Air Canada anonse eleksyon direktè yo
Ekri pa Harry Johnson

Tout moun ki kandida yo te deja sèvi kòm direktè nan Air Canada ak chak nan direktè yo te eli pa yon majorite nan vòt yo jete pa aksyonè prezan sou entènèt oswa reprezante pa prokurasyon nan reyinyon an.

Ekri an lèt detache Zanmitay, PDF & Imèl
  • Reyinyon anyèl aksyonè Air Canada te fèt nan Madi 29 jen 2021.
  • Tout kandida ki nan lis sikilè jesyon proxy li yo te eli kòm direktè Air Canada.
  • Rezilta vòt final sou tout zafè ki te vote nan reyinyon an pral ranpli sou SEDAR.

Air Kanada te anonse jodi a ke tout kandida yo ki nan lis nan sikilasyon jesyon prokurasyon li ki date 6 me 2021 yo te eli kòm direktè Air Canada nan reyinyon anyèl aksyonè li yo ki te fèt madi 29 jen 2021.

Tout moun ki kandida yo te deja sèvi kòm direktè nan Air Kanada ak chak nan direktè yo te eli pa yon majorite nan vòt yo jete pa aksyonè prezan sou entènèt oswa reprezante pa prokurasyon nan reyinyon an. Rezilta vòt yo detaye anba a.

KandidaVòt pouPouVòt yo kenbeKenbe
Amee Chande139,562,87095.45%6,656,3054.55%
Christie JB Clark139,159,06095.17%7,060,1154.83%
Gary A. Doer138,644,84094.82%7,574,3355.18%
Rob Fyfe138,923,88195.01%7,295,2944.99%
Michael M. Green131,072,64989.64%15,146,52610.36%
Jean Marc Huot137,430,29693.99%8,788,8796.01%
Madeleine Paquin145,829,34799.73%389,8280.27%
Michael Rousseau145,771,42199.69%447,7540.31%
Vagn Sørensen131,891,67390.20%14,327,5029.80%
Kathleen Taylor138,914,12495.00%7,305,0515.00%
Annette Verschuren145,896,09399.78%323,0820.22%
Michael M. Wilson138,032,88694.40%8,186,2895.60%

Rezilta vòt final sou tout zafè ki te vote nan reyinyon an pral ranpli sou SEDAR.

Ekri an lèt detache Zanmitay, PDF & Imèl

Sou otè a

Harry Johnson

Harry Johnson te editè a plasman pou eTurboNews pou prèske 20 ane. Li abite nan Honolulu, Hawaii, e li orijinal soti nan Ewòp. Li renmen ekri ak kouvri nouvèl la.