Klike la a pou montre bandwòl ou yo sou paj sa a epi peye sèlman pou siksè

Breaking Nouvèl Vwayaj Vwayaj biznis Cruises Culinary kilti Tchekoslovaki Destinasyon Lwazi Estoni Fashion goumè Sante Endistri Ospitalite ZANTRAY & dèstinasyon Itali Luxury Reyinyon (MICE) Klas Mizik Netherlands Nouvèl Moun Polòy Dèstinasyon Responsab Maryaj Romans Sekirite Scotland Breaking News Shopping Espay Dirab Tèm Parks Touris tourism transpòtasyon Vwayaj Fil Nouvèl Tendans

10 pi bon destinasyon vil yo nan Ewòp

10 pi bon destinasyon vil yo nan Ewòp
10 pi bon destinasyon vil yo nan Ewòp
Ekri pa Harry Johnson

Soti nan klasik yo tankou Lond, Pari, ak Amstèdam, nan pi meservey ki pi merezi tankou Seville, Florence, ak Kraków, yon vil Ewopeyen an pèmèt ou jwi aklè, gou, ak eksperyans nan gwo kontinan an nan jis kèk jou.

Istwa vas kontinan an bay chak peyi pwòp kilti diferan ak santiman, sa vle di ke gen yon bagay pou tout moun lè li rive yon ti repo nan vil Ewopeyen an.

Men, ki destinasyon vil Ewopeyen yo ki pi bon? Ak kiyès ki pi abòdab?

Nouvo etid te klase 50 gwo vil yo nan Ewòp sou faktè tankou kantite bagay pou fè, lanati ak pak, ba ak klib ak mwayèn tanperati anyèl ak lapli, revele pi bon destinasyon vil yo nan Ewòp.

10 pi bon destinasyon vil yo nan Ewòp

KlaseCityKantite bagay pou fè pou chak 100,000 mounNati ak pak pou chak 100,000 mounRestoran pou chak 100,000 mounBa ak klib pou chak 100,000 mounTanperati mwayèn anyèl (°F)Mwayèn lapli anyèl (mm)City break nòt /10
1Palma de malorka187.48.0592.424.763.94029.49
2Seville190.95.1418.526.065.84839.08
3Valencia126.56.1486.99.063.74278.13
4Prag299.07.0418.947.949.66878.10
5Venice733.624.8523.019.057.91,0817.86
6Florence309.55.6322.714.156.59357.21
7Edinburgh302.47.1355.734.346.98687.11
8Amstèdam257.65.1348.822.651.38447.08
9Krakow195.310.4237.921.648.28356.87
10Tallinn173.36.6240.816.443.77026.74

An premye plas se Palma de malorka, ak yon nòt vil break de 9.49. Anplis de sa ki pami vil ki gen plis nòt pou bagay yo fè, Palma tou jwi bèl tan tou, sa vle di si ou fatige ak eksplore sant vil istorik la ak mas gwo ba ak restoran, Lè sa a, ou ka detann sou Sandy an lò. plaj olye de sa.

Yon lòt vil Panyòl, Seville, klase nan premye 3 yo. Kapital la nan Andalusia gen yon nòt vil kraze nan 9.08 epi ankò klase segondè pou bagay sa yo fè. Avèk lari bon li yo, jaden kache, ak lyen ak dans Flamenco, Seville se yon vil gwo pou yon escaped amoure. Seville se tou ki pi cho nan vil la sou lis nou an, ak tanperati an mwayèn nan 65.8 ° F pandan ane a.

Ranpli twa pi bon vil yo se yon lòt vil Panyòl, Valencia, ak move tan an ekselan ankò jwe yon gwo pati nan sa a. Sepandan, li pa tout jis sou solèy la nan Valencia, kòm li se tou li te ye pou lavi nocturne pwospere li yo ak achitekti frape. Vil la klase nan twazyèm ak yon nòt city break 8.13.

Vil Ewopeyen an kraze ak pi fò bagay yo fè

Venice, Itali - 733.6 bagay pou fè pou chak 100,000 moun

Youn nan pi bon bagay sou yon ti repo nan vil la se ke ou ka chaje anpil nan vizite nan yon espas kout nan tan, epi okenn kote sa a se vre pase Venice, Itali, kote gen 773.6 aklè ak atraksyon pou chak 100,000 moun. Men sa yo enkli gwo kanal la, Piazza San Marco a, ak Bazilik Sen Mak la.

Pi bon vil Ewopeyen an pou bote natirèl

Venice, Itali - 24.8 pak ak atraksyon lanati pou chak 100,000 moun

Si ou vle jwenn lwen ajitasyon an nan lavi vil la pou yon koup la èdtan, Lè sa a, lè li rive pak ak lòt atraksyon natirèl, Lè sa a, Venice yon lòt fwa ankò pran plas nan tèt. Venice se nan kou li te ye pou kanal li yo ak lagon ki pote moun ant zile yo 100-plis ke vil la konsiste de.

Pi bon repo nan vil Ewopeyen an pou manje

Palma de Mallorca, Espay - 592.4 restoran pou 100,000 moun

Dekouvri Dejena lokal la se youn nan pi bon bagay sou ale nan vakans ak vil la ak konsantrasyon ki pi wo nan restoran bay moun se Palma de Mallorca. Vil la gen yon sèn restoran boujans ki gen ladann pa sèlman tradisyonèl ba tapas ak tankou, men tou yon kantite établissements Michelin-zetwal.

Pi bon vil Ewopeyen an pou lavi nocturne

Prag, Repiblik Tchekoslovaki - 47.9 ba ak klib pou chak 100,000 moun

Si ou jwi yon nwit deyò apre yon jou nan fè touris nan vil la, Lè sa a, nocturne Prag la se pi popilè nan lemonn, ak plis ba ak klib pou chak 100,000 moun pase nenpòt lòt vil ke nou gade. Se pa sèlman chwa nan avni etonan nan Prag, men ou tou pa pral oblije detire bidjè ou twò lwen pou pase yon bon nwit!

Destinasyon vil Ewopeyen yo ki pi abòdab

1. Istanbul, Turkey - 9.19 nòt abòdab 

Lè w ap gade pri a nan bagay sa yo tankou yon chanm otèl, taksi, ak repa nan yon restoran, se Istanbul Turkey a ki travay deyò kòm pi bon mache a nan vil Ewopeyen an. 

Istanbul se pi plis abòdab pase anpil lòt gwo kapital Ewopeyen an patikilyèman lè li rive pran yon taksi, ak taksi an mwayèn yon pri jis $ 0.30 pou chak kilomèt.

2. Wrocław, Polòy – 9.14 nòt abòdab 

Yon lòt destinasyon vil Ewopeyen abòdab se Wrocław, nan Polòy. Isit la chanm nan otèl mwayèn vini nan yon pri piyay nan jis $ 62 pou chak swa nan yon wikenn.

Vil la konnen pou Market Square li yo ak Gotik Old Town Hall li yo ak gwo revèy astwonomik, osi byen ke Cathedral Island ak UNESCO Mondyal Eritaj Sit Centennial Hall la. 

3. Kraków, Polòy – 8.98 nòt abòdab 

Polòy pwouve yo dwe yon peyi trè abòdab pou vwayajè, ak Kraków vini nan twazyèm plas. Isit la, yon repa nan yon restoran san frills ap koute jis $714, epi ou ka ranmase yon byè pou jis $2.38.

Vil la gen yon nwayo medyeval konsiderableman byen konsève ak yon vil fin vye granmoun, ki se antoure pa yon pak, osi byen ke sa ki rete nan ansyen mi yo medyeval.

Ki gen rapò ak News

Sou otè a

Harry Johnson

Harry Johnson te editè a plasman pou eTurboNews pou plis pase 20 ane. Li ap viv nan Honolulu, Hawaii, epi li se orijinèlman soti nan Ewòp. Li renmen ekri ak kouvri nouvèl la.

Leave a Comment

Pataje pou...